I LOVE NÁVRAT K INŠPIRÁCIÁM

  1. Na začiatok
  2. Podujatia & Novinky
  3. I LOVE NÁVRAT K INŠPIRÁCIÁM

Podujatie

I LOVE NÁVRAT K INŠPIRÁCIÁM

CENTRAL
10.10. - 10.11. 2021

I LOVE NÁVRAT K INŠPIRÁCIAM

Október a November sa OC CENTRAL bude niesť v znamení návratu k inšpiráciam. 

Po náročnom pandemickom období, ktoré sme prevažne trávili v domácom prostredí, sa pomaly vraciame ku každodennej rutine, preto Vám CENTRAL prináša jesenné inšpirácie a trendy.

Absolútnym trendom súčasnosti je kapsulový šatník, ale málokto vie presne definovať čo to vlastne je. Mirka Dobiš Michálková alebo ju môžete poznať pod menom @fashionspy.sk nám tento trend predstavila.

Kapsulový šatník je systém vyskladania šatníka založený na princípe vzájomnej kombinovateľnosti a nadčasovosti jednotlivých kúskov. Hlavnou myšlienkou je mať menej kúskov v skrini, no nekonečne veľa možností a kombinácií.

Nie je to žiaden moderný výmysel, termín capsule wardrobe alebo kapsulový šatník prvý krát použila Suzie Faux, majiteľka butiku v Londýne ešte v sedemdesiatych rokoch minulého storočia  (tvrdila, že žene stačia 2 kabelky a 2 topánky) a neskôr v 80-tych rokoch na túto myšlienku nadviazala módna návrhárka Donna Karan so svojou kolekciou 7 EASY PIECES pre pracujúce ženy.

Hlavnými výhodami kapsulového šatníka je najmä šetrenie. Či je to šetrenie času, miesta, peňazí, ale aj  planéty, pretože kupujete menej, zmysluplne a účelovo. A to sa predsa ráta! Vedľajší efekt takéhoto šatníka je, že Vám pomôže nájsť vlastný, osobitý štýl a tiež dodá pocit istoty v každodennom obliekaní. Je to taký základný piliér Vášho image.

Vy si spolu s Centralom vyskladáte 3 takéto jesenné, kapsulové šatníky, zložený len z 15 kúskov na ktorých si ukážeme množstvo kombinácií a naučíme sa tak spolu, že menej je občas naozaj viac.

Mirka Dobiš @Fashionspy.sk