I LOVE KID.

  1. Na začiatok
  2. Podujatia & Novinky
  3. I LOVE KID.

Podujatie

I LOVE KID.

CENTRAL
16. - 22. 09. 2018

I love kid. detský festival slovenského dizajnu

 

Výber toho najlepšieho od slovenských, lokálnych značiek tvoriacich pre deti (oblečenie, doplnky, hračky, hry, knihy). Počas jej trvania si budete môcť pozrieť, kúpiť alebo vyskúšať čisto slovenské dizajnové produkty pre vaše ratolesti, detičky alebo vnúčatká. Od oblečenia, cez doplnky, kozmetiku až po hračky, knihy a detské hry.Vo vybrané dni aj program a workshopy. Príďte nakúpiť aj zabaviť vaše deti. Kid kid hurá!

Program a workshopy počas pop up I love kid.

UTOROK 18. 9. 2018

10.00 – 12.00  Poradenstvo nosenia detí so Sestricami

Ak máte nejaké otázky o nosení detí, chcete si vyskúšať šatky a nosiče alebo sa len uistiť, že to robíte dobre, sme tu pre vás aj so skúsenými poradkyňami.   

15.00 – 19.00  „Back to school“, tvorivá dielňa a hra s grafikou, aplikovanie na ruksaky, plátené peračníky, či tašky (5-13 rokov)

16.00 – 18.00  Abakus - myslenie hrou a hádanky pre rozvoj funkčného myslenia (3 - 12 rokov)

Abakus - myslenie hrou je metodika postavená na starodávnom počítadle abakus ktoré sa používa už viac ako päťtisíc rokov a dodnes predstavuje v mnohých vyspelých krajinách doplnkovú metódu matematiky. Jeho hlavnou prednosťou je jednoduchosť prepracovaná generáciami učiteľov a počtárov s cieľom rozvinúť schopnosť rýchleho počítania čísiel z hlavy. Abakus predstavuje nástroj pre rozvoj intelektu detí prostredníctvom tréningu schopnosti pohybovania obrazmi v mysli (dynamickej predstavivosti). Podľa najnovších vedeckých výskumov je práve táto schopnosť detí v rannom veku nesmierne dôležitá pre rozvoj ich intelektového potenciálu. 

Počas workshopu sa účastníci zoznámia s počítadlom abakus a porozumejú jednoduchosti akou sa na ňom počítajú zložité rady čísiel. Zároveň si potrénujú svoje funkčné myslenie pri hádankách zameraných na rozvoj abstraktných asociácií. 

Abakus dozaista zaujme všetky vekové kategórie svojim vzhľadom a geniálnou jednoduchosťou. 

STREDA 19. 9. 2018

11.00 – 12.00  Dúha, bábkové divadielko pre batoľatá (0,5 - 3 roky)

16.00 – 18.00  Vytvor si komiksového superhrdinu! Ilustrátorský workshop s  časopisom Bublina.

Deti sa dozvedia ako sa kreslí komiks a vyskúšajú si to na vlastnej koži. Ich úlohou bude vytvoriť ich zvieratkovskú podobu so špeciálnymi schopnosťami.

17.00 – 19.00Nosenie detí pre budúcich rodičov so Sestricami

Všetko, čo potrebujete vedieť, ak chcete začať nosiť svoje dieťatko. Na workshope sa naučíte, ako nosiť zdravo, bezpečne a ako správne uviazať bábätko do šatky.                      

ŠTVRTOK 20.9.2018

15.00 – 19.00  Marínka Somarinka, interaktívny workshop o tom ako sa nakrúca film – od písania scenára až po premiéru (6 – 12 rokov).

Ako sa nakrúca film? Kde by si nakrúcal more? Prečo je film tímová práca? Ako by si si vyberal ľudí do štábu? Ako nakrútiš príšeru? Marínka Somarinka,  ktorá nakrúca film o pirátoch, predstaví školákom celý postup výroby filmu od písania scenára až po premiéru.

16.00 – 18.00  Abacus - myslenie hrou a hádanky pre rozvoj funkčného myslenia (3 - 12 rokov)

18.00 – 19.00  koncert Notový Danny

Tešíme sa na vás :)

Príchod

Trasa