I LOVE BUGATTI

  1. Na začiatok
  2. Podujatia & Novinky
  3. I LOVE BUGATTI

Podujatie

I LOVE BUGATTI

CENTRAL
18.9. - 4.10.

Výstava historických modelov Bugatti prvýkrát na Slovensku!

Od 18. septembra do 4. októbra budú mať naši návštevníci jedinečnú šancu pozrieť si sedemnásť historických modelov tejto výnimočnej značky. OC CENTRAL bude ako prvý na Slovensku hostiť výstavu, ktorú by si nemal nechať ujsť žiaden milovník automobilov.

Zakladateľ Ettore Bugatti založil svoju firmu v roku 1909 spoločne so svojím synom Jeanom. V priebehu troch desaťročí sa im podarilo vybudovať značku, ktorá je dodnes považovaná za jednu z najlepších na svete. Najstarším modelom je Bugatti Type 13 z roku 1911.

Návštevníci OC CENTRAL Bratislava sa môžu tešiť na celý rad unikátnych modelov. Medzi nimi nebude chýbať napríklad Bugatti 37 A La Mouche, ktorý je jediným modelom značky s karosériou vytvorenou na zákazku pre brazílskeho ambasádora v Paríži, grófa Luis Martins de Souza Dantas.

Vzácnosťou v pripravovanej expozícii je model Bugatti 35A. Práve v tomto type Bugatti sedávala Eliška Junková, najslávnejšia česká automobilová pretekárka, ktorá bola v 20. rokoch minulého storočia najrýchlejšou ženou sveta. S modelom Bugatti 35 sa návštevníci budú môcť aj odfotografovať.

Okrem spomenutých sa môžete tešiť na 4 rôzne prevedenia karosérií Bugatti 57 či Bugatti 40. Francúzska automobilka totiž vo svojich začiatkoch nevyrábala vlastné karosérie, preto ich stavala zákazníkom na mieru, podľa ich špecifických požiadaviek.

Tohtoročná výstava je špecifická tým, že značka Bugatti slávi 110. výročie od vzniku firmy. Okrem vystavených modelov historických Bugatiek bude pre návštevníkov pripravený aj atraktívny sprievodný program.

Táto exkluzívna prehliadka veteránov bude dispozícii takmer tri týždne pre každého, kto miluje históriu a automobily. 

PROGRAM

BUGATTI DAYS 21. - 22. september

- Jazdy v mini Bugatti.

- Skladanie a preteky RC modelov.

BUGATTI PHOTOSHOOTING  28. - 29. septembra  od 11:00 - 18:00h

- Fotografovanie sa v závodnej Bugatke Elišky Junkovej, ktorá sa nachádza pred NAY. 

- Výstava obrazov Bugatti od Y. Schevchuka.

- Skladanie 5 modelov Bugattiek,  vyfarbovanie omalovaniek a vozenie na minibugattkach pre deti (pred predajňou Pesto&Marco).

Príchod

Trasa