BLAŽEK

  1. Na začiatok
  2. Obchody
  3. Blažek
Blažek

Otváracie hodiny

Po - Ne
10:00 - 21:00

BLAŽEK

Značka Blažek je poprednou českou pánskou módnou značkou. Založená bola roku 1992 a od tej doby sa špecializuje na výrobu luxusných pánskych odevov z najkvalitnejších materiálov od talianskych a britských výrobcov. Vlastní viac než 30 obchodov v Česku a na Slovensku, kde prezentuje svoje kolekcie a poskytuje nadštandardné služby ako šitie oblekov a košieľ na zákazku či odborné módne poradenstvo. Sezónne kolekcie Blažek predstavuje na prehliadkach v rámci prestížneho Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

Česká módna značka sa s kolekciou na jeseň a zimu tohto roku vydáva z mesta do divokej prírody Írska. Farebnosť, strihy a materiály kolekcie sú podriadené drsným podmienkam tejto krásnej a nespútanej ostrovnej zeme.

„Kolekciou jeseň/zima 2018 sme chceli vzdelaného a sofistikovaného muža, ktorý je ale neustále zavalený prácou a rôznymi podnetmi mesta, preniesť do prostredia, kde nájde pokoj a čas sa zastaviť,“ hovorí o aktuálnej kolekcii Jana Kuťková, hlavná návrhárka značky Blažek. „Chceli sme mužom tentokrát dopriať priestor zasnívať sa, čím sú ovplyvnené ako farebná paleta jednotlivých modelov, tak aj použité materiály,“ dodáva.
Dizajnérsky tím sa tak túto sezónu vracia k prírodným materiálom ako vlna a bavlna a ich použitie stavia na úcte k remeslu a návratu k tradičným technikám. Časti kolekcie preto pripomínajú ručné tkanie, ktoré navodzujú atmosféru írskeho vidieka. Do kontrastu s týmito prírodnými námetmi vstupuje moderná, architektonická presnosť jednotlivých odevných kúskov.
Kolekcia Blažek jeseň/zima 2018 ako vždy obsahuje štyri línie. Ceremony, ktorá je určená na najformálnejšie príležitosti, Essential na každodenné nosenie do kancelárie, Formal na večerné i denné spoločenské príležitosti a štýlovú Informal, ktorá prvky prírody a úniku z mesta spracováva podľa aktuálnych módnych trendov.

 

 

Center Map

GALÉRIA

Načítať viac