Trendy Veľkej noci: Stavte na tieto tipy a zabodujete

Trendy Veľkej noci: Stavte na tieto tipy a zabodujete

  1. Na začiatok
  2. Central blog
  3. Trendy Veľkej noci: Stavte na tieto tipy a zabodujete

Stavte na tieto tipy a zabodujete

Na sviatky sa už tradične zvykne stretnúť celá rodina a preto je dôležité nenechať nič na náhodu. Premýšľate nad tým, aké farby či doplnky budú v kurze počas tohtoročnej Veľkej noci? Alebo by ste radi zistili, či stále letí klasická oblievačka a vyfukovanie vajíčok? Ste tu správne. Spoločne sa pozrieme na veci, na ktoré by ste určite nemali zabudnúť a dáme vám tipy, ako vyzdobiť veľkonočný stôl naozaj elegantne.

Pastelové farby vytvoria z vášho domova oázu pokoja

Jednými z najdôležitejších vecí, ktoré k veľkonočnej výzdobe patria, sú farby. Medzi tohtoročné trendy patria: pastelová ružová, pastelová oranžová a žltá. Preto sa nebojte tieto farby kombinovať, netreba to však prehnať. A tu sa celá príprava začína, keďže do vybraných farieb budeme ladiť celú domácnosť. Skúste na svoj stôl zvoliť kombináciu farieb v takom pomere, aby žiadnej z nich nebolo priveľa. 

Napríklad ak máte ružový obrus, pokúste sa zvoliť žlté servítky, biely servis a strieborný príbor. Ak túto kombináciu doplníte tradičným zlatým dažďom, výsledkom bude pútavý a elegantný stôl. Ako ďalšie doplnky vám poslúžia kraslice, ktoré si dokážete sami vyrobiť. Myslite však na to, že na stôl patrí rovnako aj jedlo a tak si preň nechajte dostatok miesta.

Okrem toho, že tieto farby vám dodajú energiu - dokážu doslova pohladiť aj na duši. Presvetlia váš interiér a každá jedna návšteva sa u vás bude cítiť, ako by tam bola doma. Určite nezabudnite ani na milé doplnky, napríklad podložky pod taniere, ktoré kúpite napríklad v Home & You. Ak sa vám pri zdobení nechce používať živý zlatý dážď alebo bahniatka, tak v spomínanej predajni nájdete krásne náhrady - zajačiky, vajíčka…

Maľovanie kraslíc. Robí sa to ešte vôbec?

Samozrejme, že áno. Aj dospelí sa z času na čas, raz alebo dvakrát ročne, radi vrátia do detských čias. Nuž a kraslice sú už roky najznámejšou dekoráciou Veľkej noci. Vyskúšajte si ich tento rok vyrobiť doma, so svojimi deťmi či vnúčatami. Je to naozaj jednoduché. Všetko potrebné, okrem vajíčok, si môžete zaobstarať napríklad v Panta Rhei, kde majú aj špeciálne oddelenie CREATIVE. To útočí práve na všetky kreatívne zmysly. A vajíčka? Tie pre vás majú pripravené v predajniach Billa alebo Starý Otec.

Pýtate sa, ako si vyrobiť tie najkrajšie kraslice? Stačí, ak v hornej a dolnej časti vajíčka urobíte dieru, dostatočne veľkú na to, aby ste celý obsah vajíčka vedeli pohodlne vyfúknuť von. Predtým, než začnete s fúkaním, do vajíčka vložte drevenú špajlu a to tak, aby ste ňou boli schopní jemne zamiešať. To uvoľní obsah natoľko, že jeho vyfúknutie bude trvať pár sekúnd. Prázdne vajíčko odporúčame ešte ponoriť na pár chvíľ do misky s vodou, opäť doň jemne fúknuť a nechať zmiznúť aj posledné zvyšky obsahu. Vajíčko je teraz pripravené na ozdobovanie.

Pečenie. Oblievačka. Vinšovanie.

Na nič zo spomínanej trojice by ste nemali zabudnúť. Aj keď sa napríklad taká oblievačka v mestách často nevidí, je stále súčasťou života. Veď sa robí najmä kvôli tomu, aby boli naše ženy vždy také krásne, ako sú dnes. S tým je spojené aj vinšovanie, tak naň nezabudnite. Tu nájdete pár skvelých veľkonočných vinšov, ktoré pobavia a potešia zároveň. 

No a čo by to bola Veľká noc bez baránka na stole? Aby ste neostali bez tejto krásnej sladkej pochúťky, pripájame aj recept na sladkú odmenupre celú rodinu. Veď pečenie je láska, obzvlášť počas sviatkov.

Ideálny čas na rodinné chvíle

Svet sa pomaly, ale isto, dostáva do starých koľají a preto je skvelé mať možnosť opäť stráviť čas s rodinou. Veľká noc je ideálnou chvíľou, kedy tak môžete urobiť. Každý z nás chce ušetriť trochu času, nech už to je kdekoľvek. Práve túto možnosť máte u nás, v CENTRALI, kde pod jednou strechou zoženiete na Veľkú noc 2022 všetko, čo potrebujete.

Dovoľte nám taktiež zaželať vám pokojné a radostné prežitie veľkonočných sviatkov.