Viete, čo môžete darovať zadarmo každý deň? Úsmev. 7. októbra svet oslavuje jeho deň

Viete, čo môžete darovať zadarmo každý deň? Úsmev. Siedmeho októbra svet oslavuje jeho deň

  1. Na začiatok
  2. Central blog
  3. Viete, čo môžete darovať zadarmo každý deň? Úsmev. 7. októbra svet oslavuje jeho deň

Viete, čo môžete darovať zadarmo každý deň? Úsmev. Siedmeho októbra  svet oslavuje jeho deň

Na celom svete zrejme nenájdete úprimnejší dar ako úsmev, čo je skvelé si pripomenúť 7. októbra, kedy ho oslavujeme. Viete však, komu za tento deň vôbec vďačíme? Nenápadný umelec Harvey Ball dostal jednoduché zadanie od istej spoločnosti, ktoré pretvoril v ešte jednoduchší dizajn. Žltý kruh s dvoma bodkami, symbolizujúcimi oči a oblúčik, ktorý znamená úsmev. Jeho dielo sa stalo ľahko rozpoznateľným po celom svete a dátum jeho vzniku sa považuje za Svetový deň úsmevu.

 

 

Usmievajte sa všade, kam prídete, a sledujte, ako sa ľuďom zlepší nálada

Ak ste tou osobou, ktorej úsmev nikdy nezmizne z pier, tak potom vedzte, že aj to je jeden z dôvodov, prečo ste v spoločnosti obľúbený/á. Naladiť sa na správnu vlnu nemusí byť vždy jednoduché, no myslieť pozitívne dokáže dodať energiu do každého dňa. Hovorí o tom veľké množstvo kníh, piesní aj životných múdrostí od našich starých rodičov. Kedy naposledy ste niekomu darovali úsmev vy, len tak, bez dôvodu či konkrétneho zámeru? 

 

Dajte si na úsmeve záležať

Ak ste sa niekedy zamysleli nad tým, ako svoj úsmev skrášliť alebo vylepšiť, existuje hneď niekoľko riešení. Jednou z možností je vylepšenie výzoru alebo zdravia chrupu, o čo sa radi postarajú zubári alebo dentálni hygienici napríklad v  Dental Brothers, ktorí prinášajú špičkové zážitky v oblasti dentálnej hygieny a šetrného bielenia zubov bez použitia vodíka.

Ak ste už dentálnu hygienu v nedávnej minulosti absolvovali, tak vedzte, že pri nej to ani zďaleka nekončí. Pri úsmeve je dôležitá konzistentná starostlivosť. Umývať si zuby šetrnou kefkou dvakrát denne, chodiť pravidelne na prehliadky, neotvárať fľaškové uzávery zubami… to sú len tri tipy, ako na to. V každom prípade je dobré sa ich držať, ak chcete mať zdravý chrup po celý život. Samozrejmosťou by mala byť napríklad aj kvalitná pasta. S tou (a tiež s kefkami) vám pomôžu v kiosku  Curaprox

Faktom je, že so zdravým chrupom vás bude doslova baviť usmievať sa, čo robí starostlivosť o zuby ešte dôležitejšou. O svoj úsmev (resp. o zuby) sa jednoducho postaráte aj na cestách, a to vďaka šikovným travel setom, ktoré sú ideálne aj do práce.

 

Vedeli ste, že úsmev je dokonca zdravý?

Hovorí sa, že minúta smiechu je ekvivalent približne 40-minútovej relaxácie. Okrem toho dokáže istým spôsobom aj liečiť a pôsobí proti stresu. Aj keď za sebou nemáte úplne najlepší deň, čo je z času na čas prirodzené, skúste zdvihnúť kútiky svojich pier poriadne vysoko. Je vedecky dokázané, že práve tento jednoduchý pohyb dokáže vyvolať produkciu hormónov šťastia.

Chodíte posilňovať a udržiavate svoje telo vo forme? A počuli ste už o tvárovej gymnastike? Je veľmi populárna najmä u žien, ktoré ju využívajú na takzvaný anti aging. Precvičiť si svaly aj na tvári tak nemusí byť vôbec na škodu. No a okrem toho, že spomaľuje starnutie, tak pomyselný úsmev bude mať aj vaše srdce. Najmä ľudia s vysokým krvným tlakom by sa mali usmievať aspoň 10 minút denne. Dokáže to znížiť krvný tlak a rozšíriť cievy, takže okrem dobrej nálady udržíte v zdraví aj svoje srdce.