Viete, ako sa treba počas leta správne starať o pokožku?

Viete, ako sa treba počas leta správne starať o pokožku?

  1. Na začiatok
  2. Central blog
  3. Viete, ako sa treba počas leta správne starať o pokožku?

Viete, ako sa treba počas leta správne starať o pokožku?

Trvá pomerne krátko a preto si ho chcete užiť všetci a naplno. Leto, respektíve jeho tropické teploty, netvoria až takú dlhú časť roka. O to intenzívnejšia by mala byť starostlivosť o vašu pokožku. Priame slnečné žiarenie vám síce dokáže zabezpečiť čokoládovohnedý odtieň a dodať potrebné množstvo vitamínu D, no pocit spálenej pokožky je nielen nepríjemný, ale aj nebezpečný. Ako sa teda o svoju pokožku starať tak, aby ostala v skvelej kondícii počas celého leta? 

Opaľovací krém je povinná jazda, jeho výber je dôležitý 

Vôbec prvá a základná vec, ktorú môžeme najväčšiemu orgánu tela, koži, dopriať, je opaľovací krém. Pri výbere vhodného typu rozhoduje niekoľko faktorov. Prvý, na ktorý sa pozerá väčšina ľudí, je takzvané SPF číslo, ľudovo známe ako faktor. Jednoducho povedané, čím vyšší, tým väčšia ochrana. V zásade to je pravda, ale ďalšou, nemenej dôležitou vecou, je jeho zloženie. 

Prírodné opaľovacie krémy v poslednom období vedú rebríčky obľúbenosti, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Na rozdiel od syntetických sú prírodné UV filtre tvorené z minerálnych častíc, ktoré zostávajú na povrchu tela a tvoria tak ochrannú bariéru, ktorá rozptyľuje UVB a UVA žiarenie. 

Pri výbere opaľovacích krémov je tiež potrebné postrážiť, aby obsahovali mechanický filter, ktorý by mal byť tvorený z dvoch typov prípravkov na báze minerálov: oxidu zinočnatého či oxidu titaničitého. Ak vám prírodný variant ulahodil, navštívte napríklad predajňu  L'Occitane en Provence, kde nájdete množstvo druhov na výber, alebo drogérie DM a TETA.

 

Po odchode z pláže sa proces starostlivosti nekončí 

Hoci ste sa po celom dni strávenom na priamom slnku už stihli presunúť do útrob klimatizovaného hotela, tak všetko, čo vaša pokožka stihla zo slnka prijať, je potrebné v nej uchovať a zároveň ju upokojiť. Na to slúžia krémy po opaľovaní a telové mlieka, ktoré by vo vašej letnej výbave nemali chýbať. Návšteva dm drogerie marktje tak doslova povinnosťou. Takáto starostlivosť vám zabezpečí vychladenie hornej vrstvy pokožky a zároveň spomaľuje jej prirodzené starnutie aj vznik nových vrások.

Na výber máte približne päť možností, výber je na vás. Najčastejšie používaným prípravkom je krém a mlieko. Ak je vaša pokožka jemná, skvelou voľbou bude gél, sprej alebo pena. Ak ste sa však spálili, krémy a prípravky po opaľovaní vymeňte v prvý deň za Panthenol. Ak by ste ho nemali poruke, poslúži vám aj studený vlhčený uterák, obklad z vychladeného čierneho alebo zeleného čaju, a zachrániť vás môže aj obyčajný biely jogurt. 

 

Voda. Ovocie. Kaftán.

Celkový proces starostlivosti o pokožku sa nedeje len na jej samom povrchu, ale aj vo vnútri vášho tela. Pokiaľ telo správne nehydratujete, aj ten najlepší opaľovací a poopaľovací prípravok bude zbytočný. Vaša pokožka musí byť nasýtená dostatkom vody, ktorú môžete doplniť aj ovocím a čerstvými šťavami. Ak ste práve na jednu dostali chuť, navštívte  Fruitisimo a odštartujte letnú dovolenku hneď.

Ľahké oblečenie z bavlny či merino vlny oceníte viac než si myslíte. Presvedčte sa o kvalite materiálov na vlastné oči napríklad v predajni  Bepon.Vzdušné materiály dokážu telu aj pokožke dopriať oddych a pokoj. Navyše, príjemný letný vánok sa pod kaftánom dokáže udržať aj dlhé minúty a tak sa telo nebude zbytočne prehrievať a nadmerne potiť.

 

Ak správnu starostlivosť počas letných mesiacov a následne aj na jeseň či v zime nepodceníte, telo sa vám odvďačí zdravou pokožkou, ktorá bude v skvelej kondícii dlhé roky. Posledným tipom pred vašou dovolenkou je ešte návšteva kožného lekára, ktorý vám už za pár minút dokáže ušetriť hodiny starostí.Kontrolu znamienok zaraďte do svojho zoznamu príprav ako jeden z prvých bodov. Prajeme vám príjemný a ničím nerušený pobyt na slnku a pokojné noci bez spálenej pokožky.