Svetový deň bez áut: do mesta peši aj kolobežkou

Svetový deň bez áut: do mesta peši aj kolobežkou

  1. Na začiatok
  2. Central blog
  3. Svetový deň bez áut: do mesta peši aj kolobežkou

Svetový deň bez áut: do mesta peši aj kolobežkou

V poslednej dobe na nás z každej strany vybiehajú informácie o tom, aké dôležité je chrániť svoje životné prostredie a planétu Zem všeobecne. Práve v týchto časoch oslavujeme Svetový deň bez áut. Aj napriek tomu, že je vlastníctvo vozidla vo svete stále bežnou záležitosťou, veci sa už pomaly, ale isto, menia smerom k  rôznym alternatívam dopravy. Jednou z možností je elektromobilita, kde síce hrá automobil hlavnú úlohu, no s oveľa nižším dopadom na životné prostredie. Nuž a ako sa do Svetového dňa bez áut môžete zapojiť aj vy? Takto.

 

Mestá ponúkajú široké možnosti

Okrem mestskej hromadnej dopravy, ktorou sa mimochodom pohodlne dostanete z akéhokoľvek kúta Bratislavy k nám, do CENTRALU, je moderným spôsobom prepravy aj zdieľanie bicyklov alebo kolobežiek. Tie nájdete v rôznych  mestách po Slovensku.  Ak využívate elektromobil, tak nabíjacích staníc je už tiež pomerne veľký počet na to, aby ste sa necítili obmedzovaní. V CENTRALI sme na nič nečakali a aj u nás už dlhodobo nájdete nabíjacie stanice, ktoré sú vhodné pre všetky typy elektrických vozidiel. Nájdete ich hneď vedľa autoumyvárne  Blisk, ktorá dokonca ponúka okrem umývania vozidiel aj pneuservis. 

 

Prechádzkou prospejete sebe aj životnému prostrediu

Hovorí sa, že denne by sme mali urobiť aspoň 10-tisíc krokov. Pre niekoho to môže byť denná rutina, niekto sa dostane na polovicu. Ak hľadáte motiváciu, kedy začať plniť tento odporúčaný cieľ, tak teraz je tá najvhodnejšia doba. Oslávite tým Svetový deň bez áut a začnete si budovať nový zvyk. S prichádzajúcou zimou tieto prechádzky nemusia byť pre všetkých príjemné a tak si môžete kruh chôdze na vašich smart hodinkách naplniť aj u nás, vo fitness centre Golem. Bežiace pásy vám na nižšej rýchlosti dokážu dokonale simulovať prechádzku po prírode. Je pravdou, že nebudete na čerstvom vzduchu, no telo sa vám aj tak odvďačí a vaša hlava, ktorá občas potrebuje prečistiť, tiež.

 

 

Prekonávajte sa každý deň

Okrem toho, že Svetový deň bez áut by mohol byť vašou primárnou motiváciou hľadať alternatívne spôsoby dopravy, tak si nebudeme klamať – tým druhým dôvodom môžu byť ceny pohonných hmôt. Medzičasom sa vyšplhali na nevídané maximá a zrejme aj preto je čoraz viac viditeľné, že viac a viac ľudí využíva práve mestskú hromadnú dopravu, bicykle alebo kolobežky. 

Ak ste súťaživý typ a radi prekonávate samých seba alebo sa radi navzájom v rekordoch predbiehate so svojimi priateľmi, odporúčame vám inteligentné hodinky, ktoré ponúkajú široké možnosti zábavy. Popri tom, ako vám takéto zariadenie bude počítať kroky, spálené kalórie či dĺžku tréningu, vidíte progres aj svojich priateľov. To môže byť skvelou zábavou, pri ktorej úplne zabudnete na svoj automobil a vaša motivácia dosiahne nový level. Inteligentné hodinky rôznych značiek so všemožnými funkciami nájdete u známych mobilných operátorov O2, Slovak Telekom alebo Orange, prípadne ich nájdete aj u špecialistov na elektroniku, NAY.