Športové aktivity, pri ktorých si prečistíte hlavu a zabavíte sa s priateľmi

Športové aktivity, pri ktorých si prečistíte hlavu a zabavíte sa s priateľmi

  1. Na začiatok
  2. Central blog
  3. Športové aktivity, pri ktorých si prečistíte hlavu a zabavíte sa s priateľmi

Športové aktivity, pri ktorých si prečistíte hlavu a zabavíte sa s priateľmi

Po ťažkom dni či týždni si všetci chceme dopriať oddych. Niekto si najlepšie oddýchne pri knihe, iní ľudia hľadajú relax v podobe športu. No a podaktorí šport milujú natoľko, že si bez neho nevedia predstaviť ani len jeden jediný deň. Okrem toho, že športovanie zlepšuje kondíciu a má priaznivý vplyv na zdravie, dokáže aj prečistiť hlavu. Pozrite si niekoľko tipov, ako spojiť šport s priateľmi a užiť si tak 2 v 1 - pohyb aj zábavu zároveň.

Správna rozcvička je základ úspechu

Ak nechcete riskovať úraz alebo inú nepríjemnú situáciu, odporúčame kvalitnú rozcvičku a správne doplnenie tekutín. V týchto letných mesiacoch je to absolútna priorita. Pred aktivitou sa hydratujte čistou vodou alebo nápojom bohatým na minerály. Doprajte si aspoň 5-minútovú rozcvičku a zahrejte svaly tak, aby boli pripravené na záťaž. Ako inšpiráciu na rozcvičku si môžete pozrieť napríklad tento krátky videonávod.

Samozrejme, nič netreba preháňať a ak sa na športovú aktivitu necítite alebo nie ste zdravotne v poriadku, odložte ju na neskôr. Vaše telo aj priatelia to pochopia. Ak máte dlhodobé problémy pri športe, môžete zvážiť návštevu zdravotníckeho zariadenia ProCare, kde vám urobia komplexnú zdravotnú prehliadku. Tá vám dokáže pomôcť pri ďalšom riešení problému a je možné, že už za krátky čas sa k športu budete môcť opäť vrátiť.

 

Priatelia. Jóga. Strecha.

To znie ako skvelá kombinácia, ktorú vám ponúkame u nás, priamo na streche v CENTRAL PARKU. Prebuďte svoje telo a strávte čas so svojimi priateľmi na hodináchjógy. Čakajú na vás lektori z HYC, ktorí nabudia vaše telo aktívnym pohybom. Tieto cvičenia sú pre všetkých úplne zadarmo. Jógu trénujeme každý pondelok, stredu a piatok o 7:15 ráno, a to až do 02. septembra. Takýto štart dňa pred pracovnými povinnosťami vášmu telu nemôže poškodiť. 

Ak sa chcete viac zapotiť, tak v utorky a štvrtky si môžete na strechce CENTRALU zascvičiť aj Tabatu od 7:30. A ak radi tancujete, tak vám určite ulahodia aj hodiny tanca s názvom Folky-Polky a Hustle. Ak sa vám priestory na streche zapáčia, môžete sa tam vrátiť večer a vychutnať siletné kino, ktoré otvára brány pre filmových nadšencov každý štvrtkový večer o 19:30.

 

Spoznajte pri behu krásy Horského parku

Ak premýšľate nad bežeckým tréningom, skvelým miestom by mohol byť Horský park v Bratislave. Nádherné prostredie v prírode vás dovedie k iným myšlienkam a okrem toho spálite aj nejaké tie kalórie. V Horskom parku nájdete pohodové trasy v lese, výbeh na schody, ale aj výbeh na Slavín, ktorý sa nachádza iba kúsok odtiaľ.

Množstvo ľudí aj fitness trénerov odporúča, aby človek zvládol aspoň 10-tisíc krokov za deň. Ráta sa beh aj chôdza. Na meranie krokov a vášho tepu vám poslúžia SMART hodinky. Tie nájdete napríklad v predajniNAY alebo u mobilných operátorovOrange,O2 aTelekom v Centrali.

Frisbee ako profesionálny šport

Lietajúci tanier, taká jednoduchá a pritom zábavná činnosť. Môžete ho hádzať vášmu štvornohému miláčikovi, ale zabavia sa s ním aj deti a najmä dospelí, ktorí už zväčša ovládajú techniku hádzania lepšie. Tanier kúpite napríklad v predajniach Exisport aleboIntersport v Centrali a vyskúšať si ho môžete priamo  na našej streche v parku. Pravidlá pri frisbee sú rôzne, ale to najdôležitejšie je, aby vám nespadol na zem. Hru si treba prispôsobiť podľa počtu hráčov a podľa fyzickej zdatnosti. Tak čo, idete do toho?