Letné prázdniny sú na konci. Ako začať nový školský rok čo najlepšie?

Letné prázdniny sú na konci. Ako začať nový školský rok čo najlepšie?

  1. Na začiatok
  2. Central blog
  3. Letné prázdniny sú na konci. Ako začať nový školský rok čo najlepšie?

Letné prázdniny sú na konci. Ako začať nový školský rok čo najlepšie?

Azda najrýchlejšie plynúce dva mesiace v kalendárnom roku (minimálne pre deti) sa pomaly končia. Júl s augustom sú za nami a všetky deti čaká opäť nástup do školy. Posledné roky boli poznačené online výučbou a zdá sa, že tento školský rok by mohol odštartovať tradične: v školských laviciach. Ako sa na školský rok pripraviť tak, aby ste ho vy aj vaše deti zvládli s prehľadom?

 

Zošity a perá pomaly striedajú tablety a notebooky

Po tom, čo tisíce študentov prešlo v posledných dvoch rokoch na online výučbu, sa digitalizácia školstva posunula vpred míľovými krokmi. S novým školským rokom tak prichádza otázka, do akej miery má zmysel nákup nových zošitov a písacích pomôcok. Samozrejme, je ťažké generalizovať– študentov nižších ročníkov táto zmena nezasiahne tak, ako stredné a vysoké školy.

Pre tých najmenších je zvládnutie správnej techniky písania a bezproblémového čítania alfou a omegou pre ďalšie fungovanie a rozvoj aj v digitálnom svete. Písacie pomôcky ako perá, podložky a zošity nájdete napríklad v predajni Pirex Papier, no ak chcete túto „povinnú jazdu” pre deti niečim oživiť, tak neváhajte navštíviť predajňu  Panta Rhei, kde nájdete zaujímavé pracovné zošity na tvorivé písanie, vďaka ktorým pôjde deťom učenie jednoduchšie a rýchlejšie.

 

Ako byť správne pripravený na návrat do školy?

  1. Spravte si inventár oblečenia vašich detí. Určite nájdete kúsky, z ktorých už Vaše ratolesti vyrástli, a ktoré treba doplniť. Inšpirujte sa našim zoznamom, ktorý obsahuje všetky základné body:

        2. Skontrolujte všetky školské pomôcky, ktoré im zostali z minulých rokov. Nezabudnite skontrolovať aj aké požiadavky školy vyžadujú pre žiakov. My vám však prinášame prehľad základných školských potrieb:

          3. Spíšte si zoznam vecí, ktoré je potrebné nakúpiť a v OC CENTRAL nájdete všetky potrebné veci na návrat do školy.

Ako si vybrať outfit na prvý školský deň?

Či ide vaše dieťa na základnú, strednú alebo ste študent vysokej školy, rovnica ja stále rovnaká. Tento rok je najviac trendy tzv.color blocking. Ide o kombináciu dvoch výrazných farieb, doplnených o jeden neutrálny tón. Ak si napríklad zvolíte zelené či čierne nohavice, ako top môžete kombinovať čiernu alebo ružovú farbu. Biele doplnky váš outfit skvele doladia a kombinácia vyššie spomenutých farieb dostane priestor vyniknúť.

Mnohé magazíny a zároveň väčšina módnych domov už vo svojej ponuke takéto kombinácie outfitov majú zaradené. Ak by ste sa chceli nechať inšpirovať priamo u nás v Centrali, tak španielská móda  Mango, ZARA alebo C&Aponúkajú širokú škálu možností a kombinácií, z ktorých si každá študentka či študent zaručene vyberie.

K škole patrí relax aj chutné obedné prestávky so spolužiakmi

A my pre vás máme, samozrejme, tip. Ešte počas prvých mesiacov školy môžete využívať všetky krásy a zákutia nášho CENTRAL parku. Už to bude niekoľko rokov, čo sa v ňom počas obedňajších prestávok stretávajú vysokoškoláci, po vyučovaní zas študenti nižších ročníkov. Ak si chcete užiť atmosféru mesta a skvelé jedlo, ktoré vás čaká vo foodcourte na rovnakom poschodí, tak sa zastavte na zelenej streche. Tešíme sa na vás, študentov, a prajeme úspešný štart do nového školského roka.