Letná dovolenka je najmä o oddychu. Kde sa oplatí stráviť leto 2022?

Letná dovolenka je najmä o oddychu. Kde sa oplatí stráviť leto 2022?

  1. Na začiatok
  2. Central blog
  3. Letná dovolenka je najmä o oddychu. Kde sa oplatí stráviť leto 2022?

Letná dovolenka je najmä o oddychu. Kde sa oplatí stráviť leto 2022?

Leto je ten čas v roku, kedy sa pracovné tempo spomalí a ľuďom bežia v hlavách myšlienky o kvalitnom oddychu. Po dlhých mesiacoch sa nám svet opäť otvoril v celej svojej kráse a ponúka nádherné destinácie, tento rok sú v kurze najmä ostrovy. Pozrime sa, kde sa tento rok oplatí stráviť dovolenku a naopak, možno vás prekvapí, že niektoré donedávna dostupné destinácie, sú teraz o niečo drahšie.

 

Potešia vás nádherné pláže a romantické západy slnka

Prvou krajinou, kam dnes virtuálne zavítame, je Grécko. Ponúka naozaj nádherné ostrovy, kde neviete, či sa máte skôr kochať výhľadmi alebo si vychutnávať domácu kuchyňu.Santorini, Zakynthos či Mykonos roky patria k tým obľúbeným, no nie vždy boli cenovo dostupné. Dnes, aj vďaka cestovnej kancelárii Kartago tours, je napr. grécky Hellas dostupný už od 700 €.

V tesnom závese za Gréckom je tento rok Taliansko a nie je náhoda, že aj tento rok sú ostrovy obľúbenejšie než pevnina. Sardínia aj Sicília sú úchvatným miestom na oddych pre rodiny s deťmi, ale aj pre partie kamarátov, ktoré majú radi nočný život. Piesočnaté pláže umocnia pocit oddychu v každom jednom človeku, ktorý tento ostrov navštívil. Prinášame vám aj mapu tých  najkrajších pláží, ktoré treba aspoň raz v živote vidieť. 

Ak preferujete zážitky a nočný život, tak Tenerife môže byť ako skvelá voľba. Ostrov, ktorý formálne patrí Španielsku, nemusí byť na prvý pohľad lákadlom pre lovcov zábavy. No v momente, keď padne hlboká noc, kluby ožívajú a hudbu počuťna kilometre ďaleko. Mix rôznych kultúr, najmä Angličanov a Talianov, ponúka nekončiacu zábavu až do neskorého rána. Pritom je život na ostrove počas dňa veľmi podobný tomu u nás. Jedine s tým rozdielom, že na Slovensku po práci nejdeme surfovať, iba ak, tak po internete. :) 

V Chorvátsku tento rok veľa Slovákov zrejme nenájdete. Prečo?

Hneď prvým faktorom, ktorý to spôsobil, je cena.Tá je oproti ostatným dovolenkovým sezónam o dosť vyššia, hovorí sa aj o 50- až 100-percentnom navýšení, a tak sa niet čomu čudovať. Tým druhým je akási únava z destinácie. Teraz, keď máme príležitosť opäť naplno cestovať, tak práve Chorvátsko po dlhých rokoch nie je  pomyselná jednotka slovenských cestovateľov. 

Ak ste stále dostatočne motivovaní vyraziť, odporúčame pred novou dovolenkovou sezónou aj nový kufor či obohatiť svoj letný outfit. Ak neviete, kde kvalitný kufor kúpiť, prezrite si ponuku, ktorú má aktuálne Samsonite. Ich predajňu nájdete, samozrejme, v CENTRALI. A čo poviete na nové plavky? Pestrú letnú ponuku nájdete aktuálne v predajniach Bepon, Calzedonia aj Palmers. Stačí sa zastaviť, vybrať si a začať objavovať doposiaľ neobjavené. Prajeme príjemnú letnú dovolenku.