Kandidáti na knihu roka 2022? Je ich hneď niekoľko

Kandidáti na knihu roka 2022? Je ich hneď niekoľko

  1. Na začiatok
  2. Central blog
  3. Kandidáti na knihu roka 2022? Je ich hneď niekoľko

Kandidáti na knihu roka 2022? Je ich hneď niekoľko

Keď je marec mesiacom knihy, tak je záver roka časom, kedy sa hodnotia tie najlepšie tituly. Vydávalo sa toho neúrekom a tak je na mieste pozrieť sa, čo všetko plnilo poličky vášnivých čitateľov. Žánrov je mnoho a preto pre vás vyberáme najväčších favoritov na knihu roka 2022 naprieč niektorými z nich. Ktorá kniha tento rok zaujala vás?

Fantasy a detektívky žali úspech

Jedným z popredných autorov detektívok je u nás nepochybne Dominik Dán. Pútavé príbehy zo slovenského podsvetia, spracované jedinečným humorom a detailným popisom čitatelia milujú natoľko, že sa v rebríčku bestsellerov objavuje prakticky neustále. Aj to robí z Dominika Dána a jeho kníh veľkého favorita na zisk titulu kniha roka 2022. Jednu z posledných Dánoviek nájdete aj v kníhkupectve  Panta Rhei

Vo fantasy zvalcovala konkurenciu kniha s názvom  Hra o tróny Autor George R. R. Martin na celkom 656 stranách zhrnul životy vplyvných, ale aj menej významných ľudí do extrémne prepletených príbehov. Z týchto vzťahov vyplývajú rôzne životné situácie, intrigy a neľahké situácie, ktoré sú však opisané s určitým nadhľadom a elánom.

 

Najlepšia romantická kniha? Spolubývajúca

Pohodlne sa usaďte napríklad v kaviarni Café Dias a začítajte sa do romantického príbehu, ktorý tento rok pohltil Slovensko. Po rozchode sa hlavná hrdinka dostala do neľahkej situácie, kedy bola nútená hľadať nový domov. Narazí na inzerát, kedy muž, ktorý pracuje výhradne v noci, má v byte jedno voľné miesto na prenájom. To znie ako ideál – ona robí cez deň, on cez noc, nemajú šancu sa stretávať. To však rýchlo prerastie do sympatií, ktoré potešia nejednu romantickú dušu. 

Počas leta sa v trendoch objavila oddychová, ale stále romantikou naplnená séria kníh od autorky Julie Caplinovej. Jednou z najobľúbenejších bola romantická beletria s názvom Kaviareň v Kodani, ktorá získala v hodnotení 4,6 hviezdičky z možných piatich, čo hovorí o jej kvalite a obľúbenosti.

 

K správnej knihe patrí čitateľský kútik a horúci čaj

Veľké množstvo vášnivých čitateľov už neraz narazilo na problém, kde svoje knihy skladovať alebo kde si nájsť to správne miesto na ich čítanie. Okrem toho, že sme vám v tomto článku priblížili favoritov na zisk titulu kniha roka, vám prinášame aj pár tipov ako si s prichádzajúcou jeseňou vytvoriť pohodlný čitateľský kútik priamo doma.

Prvá a najdôležitejšia vec je pohodlné sedenie. Ideálne by to malo byť kreslo, ktoré je v jednom sete s taburetkou, aby ste si pri čítaní mohli vyložiť nohy a relaxovať. Vedľa kresla sa hodí aj stolík, kde si môžete odložiť kávu alebo naň položiť menšiu lampu. Skvelým miestom pre tieto doplnky či nábytok je predajňa Home&you, kde nájdete naozaj širokú ponuku, nech je váš vkus akýkoľvek.

K dobrej knihe patrí aj niečo pod zub alebo aspoň kvalitný čaj. Predajňa Delikateso vám ponúka bohatý sortiment čokolád, dezertov, ale aj spomínaných čajov, konkrétne anglických. Za predpokladu, že kníh máte dostatok, vám chýba už len posledná vec. Teplé ponožky. To je zrejme typickým znakom všetkých čitateľov, preto odporúčame v momente, kedy budete opúšťať Panta Rhei, sa rovno zastaviť v kiosku Fusakle. Teraz by vám už nič nemalo brániť v tom si vychutnať dlhé a nerušené chvíle pri knihe akéhokoľvek žánru. Všetkým knihomoľom prajeme príjemné čítanie.