Festivalové leto je v plnom prúde: čo si nezabudnúť doma?

Festivalové leto je v plnom prúde: Čo si nezabudnúť doma?

  1. Na začiatok
  2. Central blog
  3. Festivalové leto je v plnom prúde: čo si nezabudnúť doma?

Festivalové leto je v plnom prúde: Čo si nezabudnúť doma?

Návšteva hudobného festivalu by mala byť o zábave, relaxe a zážitku. Preto je dôležité, aby sme mali na mieste všetko, čo potrebujeme. Často sa však stane, že sa nájde jedna vec, na ktorú človek zabudne. Tá dokáže plány prekaziť, ba ich až úplne zrušiť. Ako tomu predísť? Dôkladne pripraveným zoznamom. Vyzerať by mohol napríklad takto.

 

Základ, bez ktorého sa nepohnete z domu

Snáď tá najdôležitejšia vec, aby ste sa na festival vôbec dostali, je lístok. Dávajte si preto pozor, aby sa nestalo, že koncert svojej obľúbenej kapely budete sledovať len spoza oplotenia. Niekto si vstupenku vytlačí, druhý ju má v mobile, spolu s QR kódom. Obe možnosti vám ponúka Ticketportal, ktorý je tak zároveň aj šetrný k životnému prostrediu, a okrem toho ponúka naozaj široké možnosti zábavy a to pre každú generáciu. Ticketportal nájdete aj v CENTRALI na -1 poschodí.

Ak si zabudnete vybrať hotovosť, dnes to už zväčša nie je žiaden problém. Apple Pay či Google Pay sú dobre známe služby, ktorými dnes zaplatíte na drvivej väčšine open air festivalov. Vyžadujú si však internet, preto si nastavte svoje dáta tak, aby ste ich mali dostatok. Pomocnú ruku v ich nastavení alebo prípadnom dokupovaní dátových balíčkov vám podajú v predajniach  O2Telekom a rovnako tak aj v Orange

 

Bude teplo alebo zima? Buďte pripravení na oba varianty

Deň pred návštevou festivalu si dobre pozrite, aké počasie vás čaká v najbližších dňoch a najmä v noci, tie vedia byť totiž zdradné. V prípade dažďa oceníte pršiplášť, pretože napríklad dáždnik je na mnohých festivaloch či koncertoch zakázaný a cez bránu s ním pravdepodobne neprejdete. A čo stan? V predajni  Exisport vám s jeho výberom ochotne poradia. Výhodnou niektorých dnešných festivalov je aj to, že si stan dokážete aj požičať a táto možnosť taktiež stojí za zváženie.

 

Očakávajte gurmánsky zážitok aj tradičné jedlá

Stánky s jedlom sú jedným z najviac vyťažených miest na festivaloch. Široká ponuka jedál od raňajok až po večeru dokáže potešiť nejeden mlsný jazýček. Práve na tomto mieste dokážete nájsť mnoho lokálnych food truckov, ale aj staré známe kuchyne na kolesách. Jedlo je základ dňa a keď máte večer v pláne otvoriť si aj fľašu vína, stravu neradno podceňovať. Pečená klobása s horčicou tak môže naozaj potešiť.

 

 

Dôležité je si festival užiť naplno

Festival by mal byť pre vás zážitkom a miestom, na ktoré budete v budúcnosti s priateľmi radi spomínať. Večerné posedenie pred stanmi v stanovom mestečku, skvelé jedlo a dobrá hudba vás nakopnú do ďalších dní. Skúste staviť na spoločenské hry, ktoré sú skvelým tipom, na ktorý by ste mali pri balení myslieť. Postačia obyčajné hracie karty a o zábavu máte postarané. 

Prajeme vám príjemné festivalové leto, veríme, že si ho dokážete užiť naplno, a že pri najbližšom balení si spomeniete aj na niektorý z našich tipov. :)