Beriete si so sebou na dovolenku aj knihu? Máme pre vás skvelú správu

Beriete si so sebou na dovolenku aj knihu? Máme pre vás skvelú správu

  1. Na začiatok
  2. Central blog
  3. Beriete si so sebou na dovolenku aj knihu? Máme pre vás skvelú správu

Beriete si so sebou na dovolenku aj knihu? Máme pre vás skvelú správu

Okrem toho, že si vaše telo oddýchne po fyzickej stránke, tá mentálna  sa pri správnej knihe zrelaxuje ešte o čosi viac. O niektorých knihách sa zvykne hovoriť, že sú predurčené na čítanie pri šume mora alebo vysoko v horách. Napríklad romantické príbehy či životopisy vás dokážu pohltiť natoľko, že na chvíľu úplne zabudnete, kde sa práve nachádzate, a to je presne ten moment, kedy sa dovolenka stáva ozajstným oddychom pre telo aj myseľ.

 

Romantický príbeh pri západe slnka

Toto bude čítanie najmä pre nežnejšie pohlavie. Oranžová obloha a kniha plná romantiky, po pravej ruke drink. Viete si predstaviť lepšie strávený teplý letný večer? Vyberáme pre vás 5 tipov na oddychové dovolenkové čítanie plné lásky a romantiky.

  1. Milujem tvoje lži
  2. Pláž v Chorvátsku
  3. Ešte som ťa nestretla
  4. Na vlnách
  5. Čajovňa v Tokiu

Spoznajte svoje skutočné ja

Každý z nás potrebuje z času na čas spoznať samého seba a pochopiť všetky svoje rozhodnutia. Existuje mnoho kníh, ktoré sa venujú práve týmto témam. Letná dovolenka môže byť ideálnou príležitosťou na usporiadanie si myšlienok a definovanie svojho bytia.

Skvelým tipom je kniha Ženy, ktoré behali s vlkmi. Aj keď je písaná mierne spirituálnym štýlom, tak sa hovorí, že by si ju vo svojom živote mala každá žena prečítať aspoň raz. Zaujímavosťou je, že pôvodný príbeh je písaný mužom, ktorý opisuje práve svoj pohľad na ženy. Medzi odporúčané knihy, ktoré si môžete vziať na akýkoľvek oddych pri vode či do hôr, je kniha Tajomstvo. Hovorí sa o nej, že ju môžete čítať stále dookola, počas celého života, na ktorý vám dokáže zmeniť názor i pohľad.

 

Z dovolenkára detektív

"Minulosť a súčasnosť patria do oblasti môjho skúmania," napísal v knihe Pes Baskervillský Sir Arthur Conan Doyle, autor a stvoriteľ jedného z najznámejších detektívov sveta, Sherlocka Holmesa. Ak milujete detektívky, tak túto jednu z legendárnych postáv anglickej literatúry určite poznáte. Väčšina vydaných kníh s týmto hrdinom je svetom ospevovaná, nech teda siahnete po akejkoľvek z nich, vaše letné čítanie sa premení na tajuplný vyšetrovací prípad.

Ak preferujete domácich spisovateľov, tak skvelou voľbou je  Dominik Dán. “Hoci je jeho dielo monotematické a prípady vždy riešia detektívi z oddelenia vrážd policajného zboru Nášho mesta, každá kniha je špecifická, písaná z iného uhlu pohľadu a prípady sa odohrávajú v rôznych časových obdobiach.” Takto sa o knihe vyjadruje samotná sieť kníhkupectiev  Panta Rhei, kde nájdete okrem “dánoviek” aj všetky vyššie spomenuté knihy. Prajeme vám príjemne strávenú dovolenku. :)