Povedz to jednoducho - Ako napísať Valentínku?

Povedzte to jednoducho - ako napísať Valentínku?

  1. Na začiatok
  2. Central blog
  3. Povedzte to jednoducho - Ako napísať Valentíku?

Ako potešiť svoju lásku zaujímavým spôsobom? Darujte ručne vyrobenú valentínku 

Prešli sme si tým na základnej škole, potom na strednej. Od trápnych momentov a motýlikov v brušku, až po smútok, keď Valentín vyšiel na víkend a svoju lásku sme v škole nemohli potešiť. Poďme sa spoločne pozrieť na niekoľko tipov, ako zvládnuť Valentín tento rok a potešiť tak niekoho naozaj tradičným spôsobom - ručne vyrobenou valentínkou. Pri jej tvorbe nezabúdajme na to najdôležitejšie: v jednoduchosti je krása. 

Tajomný Valentín v obálke

Už to budú zrejme roky, čo vám naposledy v schránke pristál rukou písaný list. Čo tak to využiť a prekvapiť svoju (pokojne tajnú) lásku ručne vyrobenou valentínkou? Jednoznačne sa vďaka nej odlíšite od záplavy správ v digitálnom svete. Je to rozhodne jeden z najromantickejších prejavov lásky vôbec.

Pri výrobe valentínky stavte na tieto tipy a triky 

Prvý dojem je pri valentínke dôležitý. Vkusná obálka vzbudí dojem zvedavosti a nadšenia. Pero je predĺžená ruka vašich myšlienok, zvečňuje pocity a preto by ste ho nemali podceňovať. Odporúčame použiť klasický bombičkový typ, ktorý má svoje starosvetské čaro. Ťahanie liniek pravým tušom si budete užívať a vašej láske zároveň ukážete, že vám na nej alebo ňom skutočne záleží. Je dôležitý aj výber správneho papiera? Jednoznačne áno. Klasický kancelársky papier by mohol celý dojem pokaziť a preto odporúčame staviť pokojne na papier farebný, či ten s vyššou gramážou. Pre rôzne tipy na jeho následné vloženie do obálky či zdobenie, odporúčame navštíviť napríklad Pinterest.Ten je skvelým zdrojom inšpirácie.

Inšpiráciu nájdete aj v knihách

Ak je vlastnoručná tvorba vašou výsadou, pre rozšírenie obzorov a nové nápady je dobré pozrieť si aj knihy o tvorivom písaní. Nájdete ich napríklad v Panta Rhei, kde okrem iného majú aj množstvo ďalších potrieb na výrobu hand-made darčekov. Na ďalšie prehĺbenie tvorivých schopností a načerpanie inšpirácie odporúčame tiež preskúmať montessori spôsoby tvorivého písania.

Ak už máte s partnerkou alebo partnerom nejaké tie zážitky za sebou, mnoho z nich aj zvečnených fotoaparátom, nechajte ich priviesť k životu. Esteticky vyšperkovaná valentínka v kombinácii s vytlačenou fotografiou vyvolá dávku nefalšovaných emócií.

Pýtate sa, či sa k obálke hodí aj pečať alebo je to už priveľa? Vôbec, pokojne sa odviažte. Ak by ste si nevedeli poradiť s výberom vkusnej obálky, toho pravého pera alebo rôznych ozdôb, obráťte sa na našich odborníkov v papiernictve Pirex.

Stále si neviete rady? Pozrite si konkrétny postup, ako si vyrobiť valentínku:

  1. Pripravte si papier, pero a obálku. V prípade, že idete papier špeciálne zdobiť, nachystajte si všetky potrebné dekorácie.
  2. Začnite oslovením, ďalej pokračujte samotným telom valentínky. Nebojte sa popustiť uzdu citom. Čím úprimnejšie, tým lepšie.
  3. Navrhnite podpis a pridajte aj malý odkaz na záver. Spoločná romantická spomienka zhrnutá do pár slov, vložená za známym „P. S.“, poteší.
  4. Do obálky alebo iného obalu vložte valentínku. Ak posielate aj iný darček ako fotografiu, nezabudnite ho priložiť.
  5. Na obálku skúste krasopisom napísať meno adresáta, komu je valentínka venovaná.

Akou pozornosťou doplniť valentínku? Kvety a víno ešte nikoho nesklamali

Medzi klasiku patria kvety, ktoré vyčaria úsmev na perách. V Rhapisevám namixujú ten pravý valentínsky elixír lásky vo forme kytice. No a keď ide o sladkosti, tie predsa všetci milujú. V Centrali máte na výber z viacerých možností. Zavítať môžete buď do DELIKATESO alebo Illui Chocolaterie. Nuž a čo robiť v prípade, ak ste obaja milovníci jedla? Najedzte sa v EDO-KIN či Al Trivio. Romantická večera bude v oboch rovnako výborná. 

Opäť tak platí, že v Centrali nájdete pod jednou strechou nielen všetko potrebné na vytvorenie skvelého darčeka, ale aj na prežitie večera plného lásky. 

I <3 Valentín. :)