Oslávte Svetový deň rodiny spoločnými aktivitami. Toto sú naše tipy.

Oslávte Svetový deň rodiny spoločnými aktivitami. Toto sú naše tipy

  1. Na začiatok
  2. Central blog
  3. Oslávte Svetový deň rodiny spoločnými aktivitami. Toto sú naše tipy.

Oslávte Svetový deň rodiny spoločnými aktivitami.

Od dverí k dverám narazíte na rôzne rodiny a ich zvyky či tradície. Aj napriek tomu, že každá z nich má ten svoj recept na život, vždy bude všetky spájať jedno: láska. Samozrejme, každá domácnosť ju prejavuje iným spôsobom a má svoje praktiky ako rodinu udržať v zdravom a trvalom nastavení.. Prečítajte si niekoľko tipov, ako môžete svoju rodinu udržať v dobrej mentálnej a fyzickej kondícií čo najdlhšie aj vy.

 

Rozprávajte sa. Ideálne čo najviac a o všetkom 

Komunikácia je základ. Toto klišé ste už vo svojom živote zrejme počuli veľakrát. Či chcete alebo nie, pre vytvorenie a utuženie zdravých rodinných vzťahov je práve rozprávanie sa veľmi dôležitou činnosťou. Je totiž pravdepodobné, že pod jednou strechou žijete aspoň dve, možno dokonca aj tri generácie. A o to dôležitejšie je medzi sebou komunikovať.

Či už sú to starí rodičia alebo deti, je podstatné ich vypočuť a nechať im priestor vyjadriť to, čo cítia. Rovnako by ste si tento priestor mali vytvoriť aj vy, sami pre seba. Otvorenou debatou predídete mnohým problémom. Máme pre vás aj jeden knižný tip týkajúci sa tejto témy: Cesta k spokojnej rodine. Tento titul nájdete aj v kníhkupectve  Panta Rhei. Cestou k príjemným rozhovorom sú aj rôzne spoločenské hry, ktoré kúpite v  Albi.

 

Spoločné aktivity utužujú vzťahy 

Počas pracovného týždňa sa všetci členovia domácnosti stretnú možno tak pri raňajkách či večeri. Skoré ranné odchody do práce a školy, neskoré príchody po tréningoch, z potravín a z práce… veď to poznáte. Nájsť si priestor na spoločné aktivity, ktoré budú zároveň baviť všetkých, je tak náročnou úlohou, a to aj pre mamu, ktorá, ako sa hovorí, vždy zvládne všetko. My jej teraz dáme jeden tajný tip: CENTRAL. Tu sa dokáže zabaviť naozaj celá rodina.

Skúste sa spoločne vybrať napríklad do fitness centra  Golem club, kde si okrem kvalitne vybaveného priestoru na cvičenie môžete aj do sýtosti zaplávať. Odtiaľ to máte už len na skok do jednej z výborných reštaurácií ako sú  Edo-Kin alebo  Al Trivio či do CENTRAL parku - priamo do oázy v podobe parku, ktorú nájdete na streche obchodného centra.

 

Podporujte jeden druhého 

Niet lepšieho pocitu vnútorného pokoja na svete než toho, kedy viete, že za vami niekto stojí. V týchto chvíľach ste plní sebaistoty. Takéto niečo sa však nerodí ľahko a vybudovať si vzájomnú dôveru, rešpekt a ochotu môže trvať aj dlhšie obdobie. Jeden z tipov, ako spomínané vybudovať, je pravidelné stretávanie sa, napríklad na rôznych športových udalostiach, kde sú v hlavnej úlohe vaše deti alebo vnúčatá. Okrem toho, že pocit istoty budú cítiť oni, aj vaša rodina si časom vytvorí nové víkendové tradície, ktoré budete vlastniť iba vy a rodinní príslušníci.

Dbajte jeden o druhého, zaujímajte sa o to, ako sa kto cíti, kto má čo rád a komu čo chýba. Aj vďaka tomu môže vaša rodina prekvitať ešte dlhé generácie. Komunikácia a podpora sú kľúče od pohody, ktorú tak úpenlivo všetci hľadáme. Nuž a na záver dodáme len to, že vám pri tom budeme držať palce.