Móda roku 2000 je späť. Pozrite sa, čo je opäť trendy

Móda roku 2000 je späť. Pozrite sa, čo je opäť trendy

  1. Na začiatok
  2. Central blog
  3. Móda roku 2000 je späť. Pozrite sa, čo je opäť trendy

Móda roku 2000 je späť. Pozrite sa, čo je opäť trendy

Mnohí z nás si pamätajú dobu, kedy steny detských izieb zdobili fotky najväčších svetových hviezd. Nezabudnuteľné outfity, výstredné oblečenie a atmosféra šoubiznisu, ktorá z plagátov priam vyžarovala. Je to už neuveriteľných 22 rokov, čo svetom módy otriasali biele crop topy a široké džínsy. Pre milovníkov retra máme dobrú správu: zdá sa, že tento trend sa opäť dostáva na scénu.

 

Britney Spears vytvorila obraz doby

Kráľovná popu je jednou z najväčších ikon prelomu tisícročí, niet preto pochýb o tom, prečo sa podľa nej obliekali ženy z celého sveta. Jedným z najväčších hitov bol kúsok, ktorý má doma pravdepodobne väčšina z čitateliek: crop top. V bielej, fialovej či ružovej sa objavuje na záberoch spred 22 rokov prakticky neustále. Doplnený o zvieracie vzory či nízke modré džínsy s bielym opaskom tak vytvára základ pre dnešnú dobu, ktorá tento klenot ešte vyšperkovala.

 

Vneste do svojho šatníka svieži vietor 

Zrejme s nami budete súhlasiť, že zvoliť vhodnú kombináciu oblečenia, obuvi a doplnkov, je občas naozaj náročná vec. Nezúfajte, nie je to vaša chyba. Móda znamená voľnosť a kreativitu, ktorej kúsok sa nachádza v každom z nás, aj v najväčšom matematikovi alebo vedkyni. Ak chcete staviť na istotu, skvelým pomocníkom je napríklad Pinterest, ktorý ponúka prakticky nekonečné množstvo inšpirácie. Nový vietor do vášho šatníka ale vnesiete aj po návšteve CENTRALU.

Nebojte sa voliť rôzne farby. Leto je prakticky tu a to nám dáva príležitosť konečne odhodiť čierne a sivé doplnky a zapozerať sa do niečoho sviežejšieho. Samozrejme, gýč je druhá vec, ale ak to s farbami nepreženiete, táto pohroma vás nečaká. Napríklad kombinácia bieleho crop topu a modrých džínsov s bielymi teniskami v sprievode výraznej ružovej kabelky bude fungovať naozaj dobre.

Trendy kúsky už zdobia výklady módnych reťazcov ako sú  Zara,  C&A,  Bershka či  PULL&BEAR. Stačí už len prísť a vybrať si to pravé pre vás. S inšpiráciou vám ochotne poradí vyškolený personál predajní - aj preto má návšteva fyzickej predajne stále veľký význam a online nakupovanie ju zatiaľ v tomto nemá ako nahradiť. Azda až do príchodu holografického nakupovania. :) 

 

Čo poviete na farebné vlasy? Za pokus to stojí 

Letné počasie v kombinácii s módou z roku 2000 môže nabádať napríklad aj k tomu, že okrem šatníka oživíte a doprajete zmenu aj svojim vlasom.Farebné účesy boli totiž tiež jedným z trendov, ktoré v tom čase „fičali“. Zverte sa do rúk odborníkov, ktorých nájdete v kaderníctvach Klier alebo Color Lounge.

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek návrat k roku 2000 a móde z tohto obdobia, tak vedzte, že sa pravdepodobne, minimálne vo svojom okolí, stanete ikonou. A možno aj inšpiráciou pre novú Britney Spears alebo chlapcov z Backstreet Boys.