Ako si vyskladať kapsulový šatník?

Ako si vyskladať kapsulový šatník?

  1. Na začiatok
  2. Central blog
  3. Ako si vyskladať kapsulový šatník?

Absolútnym trendom súčasnosti je kapsulový šatník, ale málokto vie presne definovať čo to vlastne je. Mirka Dobiš Michálková alebo ju môžete poznať pod menom @fashionspy.sk nám tento trend predstavila.

Kapsulový šatník je systém vyskladania šatníka založený na princípe vzájomnej kombinovateľnosti a nadčasovosti jednotlivých kúskov. Hlavnou myšlienkou je mať menej kúskov v skrini, no nekonečne veľa možností a kombinácií.

Nie je to žiaden moderný výmysel, termín capsule wardrobe alebo kapsulový šatník prvý krát použila Suzie Faux, majiteľka butiku v Londýne ešte v sedemdesiatych rokoch minulého storočia  (tvrdila, že žene stačia 2 kabelky a 2 topánky) a neskôr v 80-tych rokoch na túto myšlienku nadviazala módna návrhárka Donna Karan so svojou kolekciou 7 EASY PIECES pre pracujúce ženy.

Hlavnými výhodami kapsulového šatníka je najmä šetrenie. Či je to šetrenie času, miesta, peňazí, ale aj  planéty, pretože kupujete menej, zmysluplne a účelovo. A to sa predsa ráta! Vedľajší efekt takéhoto šatníka je, že Vám pomôže nájsť vlastný, osobitý štýl a tiež dodá pocit istoty v každodennom obliekaní. Je to taký základný piliér Vášho image.

Vy si spolu so mnou a Centralom vyskladáme 3 takéto jesenné, kapsulové šatníky, zložené len z 15 kúskov na ktorých si ukážeme množstvo kombinácií a naučíme sa tak spolu, že menej je občas naozaj viac.
Vyskladéme si základnú business, mestský chick a streetstylovú kapsulu. Tieto šatníky máte možnosť vidieť aj vystavené v OC CENTRAL pri Bille na -1.

Mirka Dobiš @Fashionspy.sk

SCB :: kapsulový šatník