Doprajte si manikúru a pedikúru na špičkovej úrovni. Toto sú hity leta 2022

Doprajte si manikúru a pedikúru na špičkovej úrovni. Toto sú hity leta 2022

  1. Na začiatok
  2. Central blog
  3. Doprajte si manikúru a pedikúru na špičkovej úrovni. Toto sú hity leta 2022

Doprajte si manikúru a pedikúru na špičkovej úrovni. Toto sú hity leta 2022

Letné outfity si pýtajú vkusné, ale zároveň minimalistické doplnky. Práve manikúra a pedikúra je považovaná za jeden z dôležitých detailov. Ženy si mnohokrát ladia nechty či ozdoby na nich k farbám, ktoré prevládajú v ich šatníku, no napokon aj ku konkrétnym kúskom oblečenia. Napríklad pri príležitosti svadby či pracovného pohovoru. Návšteva nechtového salónu už ale rozhodne nie je čisto ženskou záležitosťou. V kreslách sa objavuje čoraz viac mužov, tak poďme dať cenné rady aj im.

 

Francúzska manikúra po novom? Stojí za vyskúšanie 

Je jemná, ženská, hravá aj elegantná. Francúzska manikúra patrí medzi najčastejšie voľby žien pri výbere nových nechtov. Tento rok prichádza vo vynovenej verzii, kde sa naozaj medze nekladú a je čas na experimenty. Hneď v tesnom závese trendov sa objavuje farebný odtieň kráľovská modrá, ktorá zároveň nesie titul farba laku na rok 2022. V lete môžu vaše nechty pripomínať azúrové pobrežie, v zime to zas môže byť tmavý odtieň modrej, ktorý naznačí mrazivú zimnú noc.

Ak chcete staviť na overenú klasiku, horúcim, no zároveň nestarnúcim hitom sú neutrálne tóny. Tie sa dokonale hodia na každú príležitosť a každej žene. Ak však nechcete pôsobiť úplne konzervatívne, skúste naniesť tieto telové odtiene iba na končeky nechtov. 

Jedným z posledných hitov roku 2022 je mikromanikúra. A viete, čo je na nej najlepšie? Že si ju dokážete urobiť aj v pohodlí vášho domova. Napríklad v  dm drogerie markt nájdete mnoho sezónnych nálepiek, ktoré stačí aplikovať na už hotové nechty. V lete sa hrajte so srdiečkami, v zime, naopak, s vločkami. Veľmi decentný doplnok, ktorý z vašej manikúry môže urobiť umenie.

 

Letný minimalizmus vhodný aj pre pánov

Ako sme už spomínali v úvode, v niektorých nechtových salónoch sa už percentuálna návšteva žien a mužov pomaly, ale isto, vyrovnáva. Nie je hanbou, aby sa o vizáž svojich nechtov starali aj páni. Koniec koncov, je sympatické, keď si dá muž na sebe záležať. Prednosť dostane skôr japonská manikúra a prirodzený look pred divokým bláznením sa, ktoré súvisí s farbami. Dalo by sa to nazvať aj letným minimalizmom, kedy sú nechty “iba” lesklé a pôsobia sviežo.

Keď sme pri tom sviežom vzhľade, nemali by ste zabudnúť ani na svoje dlane a ruky všeobecne. V  L'Occitane nájdete prírodnú kozmetiku, ktorá dokáže zabrániť zbytočnému vysušovaniu pokožky a tak ešte obohatí váš dojem zo skvele urobenej práce.

Tento typ japonskej manikúry a pedikúry ale môžeme odporučiť aj ženám napríklad vtedy, keď si na seba chcú dať bláznivé vzory, farby alebo doplniť outfit výraznou trblietavou kabelkou. Vtedy platí pravidlo: menej je viac. 

 

Starostlivosti o svoje telo nie je nikdy dosť

Nemusí to ale zostať len pri návšteve salónu raz za dva týždne. Pokračovať v starostlivosti o nechty či pokožku všeobecne, môžete aj doma. Výborne vám k tomu poslúži napríklad elektrický pilník, ktorý nájdete v NAY. Ak chcete svoje zručnosti posunúť na ešte vyššiu úroveň, dostupné sú aj domáce UV lampy, kedy si celý proces môžete vyskúšať doslova na vlastnej koži.

Pri správnom výbere nových nechtov či domácich zariadení vám budeme držať palce a ak budete mať chuť sa svojou novou manikúrou pýšiť na Instagrame, nezabudnite označiť CENTRAL či Nail Institute, ktoré sídli priamo u nás.